گیربکس خورشیدی چیست ؟

گیربکس خورشیدی در چه جاهایی کاربرد دارد و استفاده میشود ؟ اگر بگوییم تکنیک هزار ساله اصول اولیه بسیاری از ابتکاری ترین پیشرفت های فنی این لحظه است دروغ نگفته ایم ! رباتیک ، چاپ سه بعدی و وسایل جدید حمل و نقل همه چیز مشترک دارند: اغلب آنها توسط این نوع گیربکس یا همان گیربکس سیاره ای استفاده می شوند. گروه صنعتی درویش به عنوان تهیه کننده و عرضه کننده گیربکس های خورشیدی ، این اطمینان را میدهد که اگر برای اولین بار با این محصول روبرو شوید ، جای شکی برای استفاده از آن نیست . زیرا تصمیم داریم که آن را برای همه به روشنی توضیح دهیم .

 

گیربکس سیاره ای Planetary Gearbox

گیربکس خورشیدی که به گیربکس سیاره ای نیز معروف است یک جعبه دنده با شافت ورودی و شافت خروجی است. از جعبه دنده سیاره ای برای انتقال بزرگترین گشتاور به صورت فشرده ترین شکل استفاده می شود (معروف به تراکم گشتاور).

توپی شتاب دوچرخه نمونه بارز مکانیزم چرخش سیاره است: آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه می توانید در چنین مرکز تفریحی قدرت و توانایی های زیادی کسب کنید؟ برای توپی سه سرعته ، از یک سیستم دنده سیاره ای یک مرحله ای استفاده می شود ، برای یک هاب 5 سرعته و 2 مرحله ای. هر سیستم دنده سیاره ای حالت کاهش ، اتصال مستقیم و حالت شتاب دارد.

از نظر ریاضی ، کمترین نسبت کاهش 3: 1 است ، بزرگترین آن 10: 1 است. با نسبت کمتر از 3 ، دنده های خورشید در برابر چرخ دنده های سیاره خیلی بزرگ می شوند. با نسبت بیشتر از 10 ، چرخ خورشید خیلی کوچک می شود و گشتاور افت می کند. این نسبت ها معمولاً مطلق است یعنی یک عدد صحیح.

کسی که جعبه دنده سیاره ای را اختراع کرده است ، معلوم نیست ، اما به طور عملکردی در سال 1490 توسط لئوناردو داوینچی توصیف شده است و قرن ها مورد استفاده قرار گرفته است.

برندهای تولید کننده گیربکس خورشیدی

 • گیربکس خورشیدی Bonfiglioli بونفیلیولی

 • گیربکس خورشیدی Brevini

 • گیربکس خورشیدی STM

 • گیربکس خورشیدی رجیانا Reggiana

 • گیربکس خورشیدی شهباز گیربکس

 • گیربکس خورشیدی ایرانی

  گیربکسهای خورشیدی ساخت شرکت شهباز گیربکس ( اصفهان دورمتغیر ) ، شاکرین اصفهان  و بهین گیربکس جز گیربکس های خورشیدی تولید ایران می باشد که کیفیت در خور توجهی دارند 

   

  مشخصات گیربکس خورشیدی

  گیربکس خورشیدی به دلیل چگونگی حرکت دنده های مختلف به یکدیگر ، نام خود را گرفت. در جعبه دنده سیاره ای ما یک دنده خورشید (خورشیدی) ، دنده ماهواره ای (حلقه ای) و دو یا چند چرخ دنده سیاره ای را می بینیم. به طور معمول ، دنده های خورشید هدایت می شوند و بنابراین چرخ دنده های سیاره ای که در حامل سیاره قفل شده اند حرکت می کنند و شافت خروجی را تشکیل می دهند. چرخ دنده های ماهواره ای نسبت به دنیای خارج از موقعیت ثابت برخوردار هستند. این به نظر می رسد شبیه به منظومه شمسی سیاره ای ما است و از همین جا است که این نام به وجود می آید. آنچه کمک می کند این بود که از سازه های دنده باستانی بطور گسترده در طالع بینی برای نقشه برداری و پیگیری اجسام آسمانی ما استفاده می شد. بنابراین انجام چنین اقدامی بزرگ نبود.

  در عمل ، ما اغلب از منظر استفاده از گیربکس های سیاره ای برای اتوماسیون صنعتی صحبت می کنیم. به همین دلیل است که ما دنده های خورشید را شافت ورودی ، چرخ دنده های سیاره و حامل محور خروجی و دنده ماهواره ای (یا چرخ دنده حلقه ای) می نامیم.

  این گیربکس ها قابلیت تحمل دور ورودی ماکزیمم 3500 دور در دقیقه را دارند و محدوده دور نرمال بین 800 تا 5 دور خروجی است همچنین قابلیت تحمل مقدار گشتاور 650 الی 500000 نیوتن متر و دوام و استحکام گیربکس های خورشیدی نسبت به بقیه گیربکس ها بیشتر میباشند.

  محاسبات گیربکس خورشیدی

  گیربکس و نحوه ی محاسبه گشتاور خروجی در آن را با استفاده از فرمول ذیل محاسبه می کنند

  در این رابطه T گشتاور، P توان و n دور خروجی می باشد که واحد هر کدام از آنها را در زیر مشخص نموده ایم.

  با داشتن گشتاور و اعمال فاکتور ایمنی از جداول مربوطه گیربکسها مورد نظر را انتخاب می کنید.

  Τ= P x 955 / n² Τ

  گشتاور : rpm] P]

  توان : kw] n²]

  دور خروجی : [rpm]

   
  انواع گیربکس خورشیدی

  کاربردهای گیربکس خورشیدی

  1. در یک ربات برای افزایش گشتاور
  2. در یک چاپخانه برای کاهش سرعت غلطک ها
  3. برای موقعیت یابی دقیق
  4. در دستگاه بسته بندی برای محصولات قابل تولید مجدد
  5. برای انتقال های دقیق
  6. و هر جایی که محدودیت مکان برای استفاده وجود دارد .
  نحوه نصب گیربکس خورشیدی
  نحوه نصب گیربکس خورشیدی

  آنچه که باید قبل از خرید گیربکس خورشیدی باید به آن توجه کرد

  معیار خرید گیربکس سیاره ای چیست؟ پاسخ دادن به این سؤال دشوار است ، زیرا این امر به جایی بستگی دارد که دقیقاً از گیربکس استفاده می شود. اول از همه ، مشخصات اولیه (مانند: گشتاور ، واکنش مجدد ، نسبت) باید صحیح باشد ، اما پس از آن ثانویه (به عنوان مثال: مقاومت در برابر خوردگی ، میزان نویز ، ساخت و ساز) و سطح سوم (به عنوان مثال: زمان تحویل ، قیمت ، جهانی در دسترس بودن ، خدمات) مهم هستند.

  اگر پاسخ این سوال ها را دقیق نمی دانید با ما تماس بگیرید . ما به سرعت و اغلب در همان روز ، با یک پاسخ سفارشی و یا پیشنهاد سفارشی پاسخ خواهیم داد. به این ترتیب ، شما هیچ وقت نگران تأخیر نخواهید بود ، ما هر گیربکس را از فروشگاه و سریع تر از هر کس دیگری تحویل می دهیم.

   

  طرز کار گیربکس خورشیدی چیست

  در گیربکس سیاره ای شاهد عملکردهای متفاوتی هستیم که شامل موارد زیر می باشد :

  • کاهش دور خروجی :اگر چرخ دنده رینگی بچرخد و دنده خورشیدی در گیربکس ثابت باشد، دنده رینگی آهسته تر می شود به این حالت دنده دو نیز گفته میشود .
  • افزایش دور خروجی :که به دو روش زیر انجام میشود ؛

  ۱- چرخ دنده خورشیدی ثابت بماند و دنده رینگی گیربکس حرکت کند این شرایط سبب افزایش سرعت می شود.

  ۲- چرخ دنده رینگی ثابت باقی بماند و قفسه حرکت کند در نتیجه قفسه از خورشیدی سریعتر حرکت می کند و این مسئله سبب افزایش سرعت می شود.

  • انتقال مستقیم
  • دنده عقب
  • خلاص

  6 دلیل برای خرید گیربکس خورشیدی کوبله شده با الکتروموتور

  1. گشتاور در بیش از 3 دنده (چرخ دنده های سیاره ای) تقسیم می شود ، بنابراین گشتاور تقریباً 3 برابر از گیربکس “معمولی” است.
  2. عکس العمل کم ( بک لش کم )
  3. جمع و جور و در نتیجه بی تحرکی جرم کم
  4. راندمان بالا
  5. نسبتهای مطبق بین 3 تا 10 در هر مرحله
   

  اسمبل گیربکس خورشیدی

  مشاهده این ویدیو از یوتیوب

  مشاهده کانال یوتیوب

  گیربکس با شافت خروجی ( شافت دار )

  گیربکس سیاره ای با شفت خروجی صاف عنصر ایده آل برای دستیابی به اتصال مناسب به یک اتصال است. این به شما امکان می دهد حداکثر انتقال گشتاور را حتی در حالت معکوس بدست آورید.

   

  فلنج ورودی گیربکس سیاره ای به صورت جداگانه با موتور سازگار است. واحد جمع و جور گیربکس سیاره ای با شافت خروجی و موتور موتور انعطاف پذیری شما را افزایش می دهد.

  به دلیل عدم تحرک پایین شافت چرخشی ، گیربکس های سیاره ای با شافت خروجی بهترین راه حل برای بسیاری از کاربردهای پویا است. تطبیق پذیری گیربکس های سیاره ای با شافت خروجی حداکثر انعطاف پذیری را برای انتخاب محصول مناسب برای برنامه شما ایجاد می کند.

  چرخ دنده های سیاره ای ، که می توانند باعث کاهش سرعت و گشتاور زیادی در یک بسته کوچک شوند ، دارای ویژگی های عملیاتی فراتر از قطارهای چرخ دنده ای با محور ثابت هستند.

  چرخ دنده های سیاره ای ، با ساختار ذاتی و پوشش استوانه ای درون ذاتی ، اغلب به عنوان جایگزین جمع و جور برای گیربکس های استاندارد دنده و دنده استاندارد شناخته می شوند. مناسب بودن برای طیف گسترده ای از برنامه ها – از پیچ گوشتی های برقی گرفته تا قطارهای بولدوزر – این واحدها در شرایطی که فضا و وزن در مقابل کاهش و گشتاور نگران کننده هستند ، حریفان اصلی هستند. برای درک کامل عملکرد آنها ، به جزئیات نیاز دارید. بررسی ساخت و ساز و مکانیک سیستمهای سیاره ای ، برخی از عوامل کمتر بدیهی است که به مرحله اجرا در می آید.

  شکل ظاهری گیربکس خورشیدی و دنده های آن

  ابتدایی ترین شکل دنده های سیاره ای شامل سه مجموعه چرخ دنده با درجه های مختلف آزادی است. چرخ دنده های سیاره حول محورهایی که حول یک چرخ دنده خورشید می چرخند ، می چرخند که در جای خود می چرخد. یک چرخ دنده حلقه ای سیارات را در قسمت بیرونی متصل می کند و کاملاً ثابت است. تمرکز گروه بندی سیاره با چرخ دنده های خورشید و حلقه به این معنی است که گشتاور از یک خط مستقیم عبور می کند. بسیاری از قطارهای برق به راحتی صاف هستند ، و نبود شفت های افست نه تنها باعث کاهش فضا می شود ، بلکه نیاز به تغییر مسیر نیرو یا جابجایی اجزای دیگر را نیز از بین می برد.

  در یک تنظیم ساده سیاره ای ، قدرت ورودی دنده های خورشید را با سرعت بالایی چرخانده است. سیارات ، که در فاصله محور مرکزی چرخش ، مش با خورشید و همچنین چرخ دنده ثابت قرار دارند ، بنابراین به محض چرخش آنها مجبور به چرخش می شوند. تمام سیارات بر روی یک عضو چرخان سوار ، به نام قفس ، بازو یا حامل سوار می شوند. با چرخش ناوگان سیاره ، خروجی گشتاور کم سرعت و پر سرعت را ارائه می دهد.

  یک جزء ثابت همیشه ضروری نیست. در سیستم های دیفرانسیل ، هر عضو می چرخد. ترتیبات سیاره ای مانند این شامل یک خروجی منفرد است که توسط دو ورودی یا یک ورودی منفرد از دو خروجی هدایت می شود. به عنوان مثال ، دیفرانسیل که محور را در اتومبیل هدایت می کند ، چرخ دنده های سیاره ای است – سرعت چرخ ها دو خروجی را نشان می دهند ، که باید برای رسیدگی به گوشه ها متفاوت باشد. سیستم های سیاره ای چرخ دنده بول با همان اصل کار می کنند که سیستم های شافت موازی است.

  حتی یک قطار دنده سیاره ای ساده دارای دو ورودی است. یک چرخ دنده حلقه ای لنگر ورودی ثابت از سرعت زاویه ای صفر را نشان می دهد.

  طراحان می توانند با این موضوع “سیاره ای” عمیق تر حرکت کنند. قطارهای سیاره ای مرکب (بر خلاف ساده) دارای حداقل دو چرخ دنده سیاره ای هستند که در راستای همان شافت به هم متصل شده اند ، در حالی که مشغول چرخیدن با چرخ دنده های مختلف هستند با همان سرعت در حال چرخش و گردش هستند. سیارات ترکیبی می توانند تعداد دندانه های مختلفی داشته باشند ، همانند چرخ دنده هایی که به آنها مشبک می شود. داشتن چنین گزینه هایی امکان مکانیکی را تا حد زیادی گسترش می دهد و باعث کاهش بیشتر در هر مرحله می شود. قطارهای سیاره ای مرکب به راحتی قابل تنظیم هستند تا شفت حامل سیاره با سرعت بالایی رانندگی کند ، در حالی که اگر طراح این امر را ترجیح دهد ، از کاهش شافت خورشید جلوگیری می کند. نکته دیگر در مورد سیستم های سیاره ای مرکب: سیارات می توانند چرخ دنده های خارجی ثابت و دوار را به طور هم زمان با یکدیگر مشبک کنند ، از این رو یک دنده حلقه ضروری نیست.

  قیمت گیربکس خورشیدی

  قیمت گیربکس خورشیدی اصفهان ، قیمت گیربکس خورشیدی ایتالیایی STM تماما بستگی به نوع نصب گیربکس ، دور خروجی و تعداد استیج آن دارد . همچنین در مواردی که به صورت الکتروگیربکس و یا موتور گیربکس خورشیدی درخواست شود ، قیمت الکتروموتور نیز اضافه خواهد شد .

  برای تعمیر گیربکس صنعتی به چه نکاتی توجه کنیم؟

  سؤالی مهم و کاربردی که باید در هنگام انتخاب تعمیرکاری که قرار است تعمیر گیربکس صنعتی را به وی بسپارید، به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. نکات مختلفی به‌عنوان پارامترهای انتخاب تعمیرکار گیربکس صنعتی وجود دارد که سعی می‌کنیم به‌صورت خلاصه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها بپردازیم

  تجربه؛ مهم‌ترین پارامتر انتخاب تعمیرکار

  شما گیربکس صنعتی را که مربوط به کارگاه یا کارخانه‌ای فعال است و نیاز به تعمیر پیداکرده را به دست یک تعمیرکار می‌سپارید. مشخص است که یک تعمیرکار بی‌تجربه نمی‌تواند نیاز شمارا برطرف کند. تعمیرکاری که تجربه لازم در تعمیر گیربکس صنعتی نداشته باشد، نه‌تنها از پس برطرف کردن مشکل برنمی‌آید؛ بلکه ممکن است آسیب‌های جدی به دستگاه شما وارد کند.

  هرچند ممکن است برخی افراد تازه‌کار نیز بتوانند از پس تعمیرات جزئی گیربکس صنعتی برآیند؛ اما بهتر است برای اینکه خیال خود را از بابت تعمیر گیربکس صنعتی راحت کنید، آن را به افراد حرفه‌ای بسپارید. مطمئن باشید افراد حرفه‌ای و باتجربه اگرچه هزینه بالاتری دریافت می‌کنند؛ اما در عوض با بهترین کیفیت ممکن کار را پیش خواهند برد.

   

  قطعات اصل ضامن عمر بیشتر گیربکس

  در تعمیر گیربکس صنعتی اگر نیاز به تعویض قطعات شد، حتماً از محصولات و کالاهای باکیفیت استفاده کنید. قطعات اصل گیربکس صنعتی مربوط به شرکت تولیدکننده، بهترین گزینه برای جایگزینی است. اگر خودتان توانایی سر زدن به بازار و تهیه گیربکس رادارید، حتماً این کار را بکنید. تأکید می‌کنیم که برای کاهش هزینه تعمیر گیربکس صنعتی به‌هیچ‌وجه در دام خرید کالاهای بی‌کیفیت نیافتید. قطعات باکیفیت باعث بالا رفتن عمر دستگاه شما خواهند شد و درنتیجه سوددهی بیشتری برای شما خواهند داشت.

   

  قیمت مناسب درازای کیفیت کار

  برای اینکه به بهترین قیمت درازای دسترسی به بهترین فرد برای تعمیر گیربکس صنعتی برسید، حتماً تحقیق کنید. همیشه قیمت‌های بالاتر نشان کیفیت بهتر نیستند. هرچند به قیمت‌های پایین نیز نمی‌توان به‌سادگی اطمینان کرد. درنتیجه بهتر است به افراد و شرکت‌های شناخته‌شده برای تعمیر گیربکس صنعتی مراجعه کنید.

  دسترسی به خدمات و تعمیرکاران حرفه‌ای در بستر اینترنت نیز یکی از گزینه‌های مناسب است. همچنین شما برای خرید قطعاتی که در تعمیر گیربکس صنعتی تعویض می‌شوند، می‌توانید به سایت‌های معتبر مراجعه کنید. مجموعه کالا صنعتی به‌عنوان یکی از مراجع عرضه انواع کالاهای صنعتی مثل قطعات گیربکس صنعتی شناخته‌شده و در طول سال‌های اخیر توانسته به خرید مطمئن و به‌صرفه قطعات باکیفیت کمک کند.

   

  ویدئو معرفی گیربکس سیاره ای

   

  کاربردهای گیربکس خورشیدی

  • گیربکس میكسر صنایع آب و فاضلاب
  • میكسر صنایع معدنی
  • میكسر قیر
  •  خطوط نورد فولاد
  • گیربکس توربین بادی
  • گیربکس آسیاب خردكن مواد معدنی
  • گیربکس بال میل صنایع سیمان
  • گیربکس وینچ كشنده
  • گیربکس تیکنر
  • گیربکس بچینگ
  • گیربکس نورد
  • گیربکس رولینگ
  • گیربکس نوار نقاله
  • گیربکس کانوایر
   

  مزایای گیربکس سیاره ای نسبت به هلیکال و حلزونی

  1. این گیربکس ها به دلیل تکنولوژی جدیدتری که در ان استفاده شده است و موجب افزایش سطح درگیری دنده ها شده که در اثر آن با کاهش فشار به دنده ها و افزایش عمر این گیربکس ها مواجه هستیم
  2. حجم کمتر این گیربکس ها به دلیل نحوه جای گیری دنده ها
  3. تعمیرات و نگهداری آسان
  4. دارای راندمان بالا حتی تا 98%
  5. لقی بسیار ناچیز به دلیل دقت بالا در ماشین کاری دنده ها ( بک لش )
  6. امکان کوپل بسیار ساده
   

  گروه صنعتی درویش آماده ارائه هرگونه اطلاعات فنی و مشاوره ای و کاتالوگ گیربکس خورشیدی اعم از ایرانی و خارجی ، شهباز گیربکس ) اصفهان دورمتغیر ، STM ایتالیا ، Bonfiglioli و … می باشد

   

  مزایای گیربکس خورشیدی

  1. حجم مناسب نسبت به دیگر انواع گیربکس ها‌: گیربکس‌ های خورشیدی تقریبا نصف حجم گیربکس‌ های دیگر فضا اشغال می‌کنند. این امر در فرآیند نصب و شکیل بودن طراحی سیستم انتقال قدرت بسیار حائز اهمیت است. امتیاز دیگر کم حجم بودن گیربکس های خورشیدی را حتی در تعویض قطعات با توجه به فضای مناسب موجود است.
  2. وزن کمتر نسبت به انواع گیربکس ها :گیربکس های خورشیدی حدود 40% وزن گیربکس های دیگر را دارا هستند. وزن کمتر در کوچکتر و سبکتر شدن سازه پشتیبان موثر است. تنشهای کمتر و حمل ونقل ارزانتر از دیگر مزایای سبک بودن گیربکس های خورشیدی است. وزن مناسب امکان اتصال مستقیم به محور محرک را فراهم می کند.
  3. راندمان بالاتر‌:‌ راندمان 90 تا 95 درصدي گیربکس های خورشیدی در مقایسه با راند‌مان پایین برخی گیربکس ها دیگر بسیار قابل توجه است ( حتی در نسبت دورهای بالاتر از 2000:1 ). علاوه بر کمتر شدن هزینه های جاری این موضوع در انتخاب مجموعه موتور و گیربکس کوچکتر نقش بسزایی دارد.
  4. عمر طولانی و تعمیر و نگهداری آسان :اجرای صحیح فرآیند نصب متضمن عمر طولانی مجموعه است.
  5. گشتاور 650 الی 500000 نیوتن متر
  6. طول عمر طولانی و دوام بیشتر
  7. صدای بسیار کم
  8. راندمان بسیار بالا تا 95%
  9. حجم بسیار کم حتی تا 41/ نمونه های مشابه
  10. تنوع دور 0.2 تا 500 دور در دقیقه
  11. تحمل بار عمودی و افقی بسیار زیاد بر روی شافت گيربكس های خورشيدی براي انتقال قدرت و معمولا كاهش دور خروجی نسبت به دور ورودی استفاده می شوند.
  12. اين گيربكس ها می توانند به طور مستقيم يا غير مستقيم به انواع موتورها (الكتريكی و هيدروليكی) متصل شوند.

  یونیت خنک کننده گیربکس خورشیدی

  یونیت خنک کننده گیربکس خورشیدی مناسب برای افرادي است که در کار خود از گيربکس هاي اتومات استفاده ميکنند ، بسيار با مشکل داغ کردن دستگاه رو به رو شده اند . مبدل گشتاور که عمل چرخش را انجام ميدهد ، با اين چرخش اصطکاک را نيز به وجود مي آورد و اين چرخش و اصطکاک خود باعث بالا رفتن روغن هيدروليک وجود در گيربکس خواهد شد ؛ البته فقط در مبدل گشتاور اصطکاک به وجود نمي آيد بلکه در تمام قطعات گيربکس نيز اصطکاک توليد ميشود . اين بالا رفتن حرارت روغن به مرور زمان ، خود گيربکس را نيز داغ ميکند . در ابتدا اين بالا رفتن حرارت در فعاليت گيربکس اختلالي به وجود نمي آورد ، اما در صورت ادامه يافتن عمل گيربکس براي چند ساعت دماي روغن تا حدي بالا ميرود ، که فشار وارد شده روي سوپاپ افزايش مي يابد  . در کل تا اينجا پي برده ايم که اگر حرارت گيربکس بالا برود و عمل آن همچنان ادامه داشته باشد ، در کارش اختلالاتي به وجود مي آيد . و همانطور که ميدونيد اگر از ادامه يافتن اين بالا بودن حرارت ، باعث آسيب ديدن دستگاه شما ميشود . براي از بين بردن اين حرارت ، شما بايد حرارت روغن هيدروليک را پايين بياوريد ! براي اينجام اين عمل اين کار ، راه هاي بسياري وجود دارد ، يکي از اين راه ها استفاده از خنک کننده ” يونيت خنک کننده ” مي باشد . اين رادياتور باعث ميشود که آب موتور وارد دستگاه شده و داخل کانال ها و پره ها آن ميچرخد و حرارت روغن را کم ميکند . اين رادياتور به دستگاه اين امکان را ميدهد که در بدترين شرايط نيز به کار خود ادامه دهد و آسيبي نبيند ! در گیربکس خورشیدی نیز به خاطر درگیری دنده ها مخصوصا در سایزهای بزرگتر و در نسبت های پایین دنده بنده گیربکس داغ شده و موجب آسیب خواهد شد . شما میتوانید از یونیت خنک کننده گیربکس خورشیدی نیز استفاده نمایید

  اجزای گیربکس خورشیدی :

  1- دنده گیربکس

  چرخ‌دنده‌ها در سیستم انتقال قدرت (transmission) شبیه به چرخ‌های موجود در یک سیستم پولی (pulley) و تسمه (belt) کمربند هستند. مزیت استفاده از چرخ‌دنده‌ها این است که دنده‌های چرخ‌دنده از لغزش جلوگیری می‌کنند.

  2- پینیون

  پینیون دنده کوچک وسط گیربکس میباشد که نیروی انتقال داده شده توسط کریر را به خروجی استیج منتقل میکند استیج گیربکس شامل کریر پینیون رینگیر میباشد.

  3- کریر خورشیدی Carrier

  کریر یک صفحه است که دنده های گیربکس روی آن نشسته و وظیفه چرخاندن دنده ها را دارد.

  4- دنده رینگی

  رینگر در واقع یک رینگ میباشد که سطح داخلی آن دنده خورده شده است. و مانند یک چرخدنده داخلی کار میکند.

  5- پوسته گیربکس

  دنده ها درون آن قرار می گیرند و جنس آن معمولا از چدن ریخته گری شده است.

  راهنمای انتخاب گیربکس خورشیدی

  هر گیربکس با توجه به توان و گشتاور و حجم و دور آن انتخاب میشود .

  صنایع مورد استفاده گیربکس خورشیدی

  • صنایع غذایی و کشاورزی
  • صنایع مکانیک و توربین بادی
  • صنایع شیمیایی و صنایع پلاستیک
  • صنایع معدن و صنایع سیمان
  • و بسیاری از صنایع دیگر کاربرد دارد.

  گیربکس خورشیدی شهباز 

  گروه صنعتی درویش نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش شرکت گیربکس خورشیدی‌اصفهان‌دورمتغیر (‌شهبازی‌) را برعهده دارد . قیمت فروش این محصولات دقیقا براساس لیست قیمت فروش گیربکس خورشیدی شهباز میباشد و تمامی سفارشات بدون اخذ هزینه اضافی درب فروشگاه یا انبار گروه صنعتی درویش تحویل خواهد‌شد.

  در مکانهایی که محدودیت جا وجود دارد و نمیتوان از سایزهای بزرگ استفاده نمود میتوان از گیربکس‌خورشیدی‌کوچک‌استفاده نمود . از این گیربکس میتوان به گیربکس خورشیدی سرو‌موتور نام برد .

   

  گیربکس خورشیدی ایلماز

  گیربکس خورشیدی شاکرین

  گیربکس خورشیدی استپ موتور

  گیربکس خورشیدی ایتالیایی

  گیربکس خورشیدی Apex

  گیربکس خورشیدی Liming

       

  گیربکسهای خورشیدی قابل ارائه در گروه صنعتی درویش به شرح زیر است

  گیربکس خورشیدی اصفهان دورمتغیر ، گیربکس رجیانا (Reggiana)

  گیربکس STM ، گیربکس بونفیلیولی Bonfiglioli

  گیربکس فلندر Flender ، گیربکس بروینی Brevini

  برای اشتراک گذاری مطالب ما میتوانید از لینک های کوتاه زیر استفاده کنید

   

  Is GoodTinyURLDownload PDFBitly

  All Comments:

  1. هادی عمرانی

   04/02/2021

   میتونم لوکیشن دقیق فروشگاهتون رو داشته باشم

  دیدگاه شما: