یونیت خنک کننده

یونیت خنک کننده گیربکس خورشیدی مناسب برای افرادي است که در کار خود از گيربکس هاي اتومات استفاده ميکنند ، بسيار با مشکل داغ کردن دستگاه رو به رو شده اند . 

مبدل گشتاور که عمل چرخش را انجام ميدهد ، با اين چرخش اصطکاک را نيز به وجود مي آورد و اين چرخش و اصطکاک خود باعث بالا رفتن روغن هيدروليک وجود در گيربکس خواهد شد ؛ البته فقط در مبدل گشتاور اصطکاک به وجود نمي آيد بلکه در تمام قطعات گيربکس نيز اصطکاک توليد ميشود . اين بالا رفتن حرارت روغن به مرور زمان ، خود گيربکس را نيز داغ ميکند . 

در ابتدا اين بالا رفتن حرارت در فعاليت گيربکس اختلالي به وجود نمي آورد ، اما در صورت ادامه يافتن عمل گيربکس براي چند ساعت دماي روغن تا حدي بالا ميرود ، که فشار وارد شده روي سوپاپ افزايش مي يابد  . 

در کل تا اينجا پي برده ايم که اگر حرارت گيربکس بالا برود و عمل آن همچنان ادامه داشته باشد ، در کارش اختلالاتي به وجود مي آيد .

و همانطور که ميدونيد اگر از ادامه يافتن اين بالا بودن حرارت ، باعث آسيب ديدن دستگاه شما ميشود .

براي از بين بردن اين حرارت ، شما بايد حرارت روغن هيدروليک را پايين بياوريد ! براي اينجام اين عمل اين کار ، راه هاي بسياري وجود دارد ، يکي از اين راه ها استفاده از خنک کننده ” يونيت خنک کننده ” مي باشد . 

اين رادياتور باعث ميشود که آب موتور وارد دستگاه شده و داخل کانال ها و پره ها آن ميچرخد و حرارت روغن را کم ميکند . اين رادياتور به دستگاه اين امکان را ميدهد که در بدترين شرايط نيز به کار خود ادامه دهد و آسيبي نبيند !
در گیربکس خورشیدی نیز به خاطر درگیری دنده ها مخصوصا در سایزهای بزرگتر و در نسبت های پایین دنده بنده گیربکس داغ شده و موجب آسیب خواهد شد . شما میتوانید از یونیت خنک کننده گیربکس خورشیدی نیز استفاده نمایید

All Comments:

  1. farhad Rahimi

    31/10/2020

    ممنون میشم مطالب بیشترممنون میشم مطالب بیشتری برامون بذارید ی برامون بذارید

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

دیگر وب سایتها

گیربکس خورشیدی بونفیلیولی Bonfiglioli

گیربکس خورشیدی بونفیلیولی یکی از گیربکس های خورشیدی معتبر در جهان است . در گیربکس خورشیدی بونفیلیولی Bonfiglioli چرخ دنده بسیار زیاد و شکل دنده ها ساده هستند. گیربکس خورشیدی (یا سیاره ای) Bonfiglioli بین 1 تا 4 طبقه دارد. استیج (طبقه) قسمتی است که در آن 2 چرخ دنده و 1 پینیون درون دیسک قرار دارند. گیربکس خورشیدی […]

گیربکس خورشیدی Reggiana

دیگر وب سایتها

مزایای گیربکس خورشیدی

در این مطلب میخواهیم درباره مزایای گیربکس خورشیدی نسبت به دیگر مدل های مرسوم صحبت کنیم راندمان بسیار بالا تا ۹۸% امکان کوپل بسیار ساده و سریع الکتروموتور بر روی این گیربکس ها قابلیت تحمل دور ورودی تا مرز ۳۵۰۰ دور در دقیقه امکان تأمین قطعات یدکی به صورت نامحدود و همچنین تعویص قطعات در محل نصب[…]